Description
AFB0848HH-R00 Delta 48VDC 80x80x25.40mm 37.4CFM 0.181inH2O(45.1Pa) Ball 34dB(A) 3.84W 3250RPM 3 Wire Leads Locked Rotor Sensor DC Fan
Specifications
| Part Number | AFB0848HH-R00 |
|---|---|
| Manufacturer | Delta Electronics |
| Series | AFB |
| Voltage Rating | 48 VDC |
| Dimensions | 80x80x25.40 mm |
| Air Flow | 37.4 CFM |
| Air Flow (m3) | 1.05 m³/min |
| Static Pressure | 0.181 in H2O (45.1 Pa) |
| Bearing Type | Ball Bearing |
| Fan Type | DC |
| Features | Locked Rotor Sensor |
| Noise Level | 34 dB(A) |
| Power Rating | 3.84 W |
| Fan Speed | 3250 RPM |
| Termination | 3 Wire Leads |
| Operating Temperature | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Approval Agency | CE, CSA, UL, VDE |
| Weight | 0.176 lb (80.00 g) |






Reviews
There are no reviews yet.