Description
4314/17T ebmpapst 24VDC 119x119x32mm 100.1CFM Ball 4.8W 2800RPM 4 Wire Leads Tubeaxial DC Fan
Specifications
| Part Number | 4314/17T |
|---|---|
| Manufacturer | ebm-papst |
| Series | 4300 |
| Voltage Rating | 24 VDC |
| Dimensions | 119x119x32 mm |
| Air Flow | 100.1 CFM |
| Air Flow (m3) | 2.80m³/min |
| Static Pressure | 0.281 in H2O (70.0 Pa) |
| Bearing Type | Ball Bearing |
| Fan Type | DC |
| Noise Level | 45 dB(A) |
| Power Rating | 4.8 W |
| Fan Speed | 2800 RPM |
| Termination | 4 Wire Leads |
| Operating Temperature | -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C) |
| Approval Agency | CE, CSA, UL, VDE |
| Subcategory | Tubeaxial |






Reviews
There are no reviews yet.