Description
CF4113MBT-1000U-A99 Sunon EC 120X120X38mm Ball 100~240VAC 80/45mA 3.6W 3100RPM 90.1CFM 0.31Inch-H2O 40.2dB(A) EC Fan
Specifications
| Part Number | CF4113MBT-1000U-A99 |
|---|---|
| Manufacturer | Sunon Fans |
| Fan Type | EC |
| Dimensions | 120x120x38 mm |
| Bearing Type | Ball Bearing |
| Voltage Range | 100~240 VAC |
| Power Current | 80/45 mA |
| Power Rating | 3.6 W |
| Fan Speed | 3100 RPM |
| Air Flow | 90.1 CFM |
| Static Pressure | 0.31 Inch -H2O |
| Noise Level | 40.2 dB(A) |
| Series | CF |
| Termination | 2 Terminals |
| Operating Temperature | -13 ~ 158°F (-25 ~ 70°C) |
| Approval Agency | CE, cURus, TUV |






Reviews
There are no reviews yet.